Programjaink

Generali Mosolyvadász Program
2020. júl. 22. - default
Programunkban 12 gyermekotthon közel 1000 lakóját évek óta támogatjuk saját egészségmegőrző és szabadidősport tematikájú programjaik finanszírozásával, ami hosszútávú közösségformáló építkezést tesz lehetővé számukra. A program állandó eleme a gyerekek számára szervezett személyiségfejlesztő élménytábor és a nevelők kiégés elleni workshopja az Élményakadémia közreműködésével.
Ma Magyarországon közel 23 ezer gyermek él állami gondoskodásban, 85 százalékuk kiskorú, a többi utógondozott fiatal felnőtt, egészen 25 éves korig. A családjukból kiemelt gyermekek átlagosan öt évet töltenek el gyermekotthonban. Az otthonban élő gyerekeknél számos esetben kötődési zavarok alakulnak ki, és gyakran hiányzik környezetükből a hiteles példakép, nehezen alakítanak ki reális jövőképet. Gyakori, hogy csorbul az önértékelésük, nehezen bíznak meg társaikban, kitettebbek a külső negatív befolyásnak. A közösségi programokkal ezeket a hátrányokat szeretnénk ellensúlyozni, alternatívákat kínálva a szabadidő tartalmas eltöltéséhez.
Gyermekvédelmi szakemberek és élménypedagógiában gyakorlott trénerek segítségével a gyermekotthonokban élő fiatalok számára táborokat szervezünk, ahol önismereti foglalkozásokon és csapatépítő expedíciókon vesznek részt. Élménypedagógiai módszerek segítségével igyekszünk megmutatni nekik a bennük rejlő értékeket és azt, hogyan tudják erőforrásaikat kamatoztatni saját maguk és közösségük javára. Az önismereti gyakorlaton túl megmutatunk különböző, nehezebben feldolgozható vagy érzelmi konfliktussal járó szituációkat az életből és segítünk abban, hogy mindenki saját élményei alapján dolgozza fel a témát, hogy aztán, a közös következtetéseket beépítve saját személyiségükbe, a jövőben minden ilyen helyzet megoldása egyszerűbbé váljon számukra. Az Élményakadémia trénerei segítenek olyan stratégiákkal felruházni a fiatalokat, melyek segítségével jobban meg tudnak bízni másokban, könnyebben kezelik konfliktusaikat, valamint fogódzókat kapnak a jövőjük alakításához.
A program része, hogy a gyermekotthonban dolgozó nevelők, szakemberek és segítők számára olyan workshopokat tartunk, melyek eszközöket adnak a kezükbe a gyakran stresszes, megterhelő munkájuk, élethelyzetek feldolgozásához. A szakmai műhelyek segítenek megelőzni az érzelmi kiégést és kreatív ötleteket adnak a feszültség oldására, ugyancsak élménypedagógiai módszereket használva. Itt a 12 gyerekotthon szakemberei támogató csoportként a szakmára jellemző helyzeteket, tapasztalataikat is megoszthatják egymással.
Kapcsolódó cikkek

Nők az internet biztonság területén- Interjú Dr. Rubóczki Edittel az internetbiztonságról és a WITSEC egyesületről
A WITSEC, azaz Women in IT Security, magyarul nők az informatikai biztonság területén egy 2014-ben alakult szervezet, mely szakmai közeget és mentorálást biztosít a területen dolgozóknak, illetve azoknak, akik érdeklődnek a terület iránt. Az egyesület tagját, Dr. Rubóczki Editet kérdeztük az egyesület céljairól, sikereiről és kicsiknek-nagyoknak szóló internetbiztonsági kérdésekről és saját tapasztalatairól.
Bővebben
Élménypedagógiai módszer segíti gyermekotthonok lakóinak a későbbi önállósodást
“Mikor elhagyják a gyermekotthont, sokkal kevesebb ember áll mögöttük, mint egy átlagos fiatal mögött. Nincsen család és megszűnik az intézményi támogatás is. - emeli ki Barnai Árpád, az Élményakadémia szakmai vezetője. Minden évben 12 hazai gyermekotthonból érkeznek fiatalok a Generali Mosolyvadász programjának keretében megvalósuló 4 napos táborokba. Élménypedagógiai gyakorlatok segítségével olyan feladatok elé állítják a gyerekeket, melyben egyéni felelősséget és a közösséggel való együttműködést gyakorolhatják be, hogy felkészültebbek legyenek a való élet nehézségeire.
Bővebben
Mi az Edison 100 és miért fontos megismerni ezeket a kezdeményezéseket?
A XXI. századra az oktatás globális szinten hatalmasat fejlődött. Számos módszertan és technika megjelenése mutatta meg, hogy van lehetőség a megszokott kereteken túl is gondolkodni, ha gyermekünk taníttatása időszerűvé válik. Milyen lehetőségeink vannak és merre keressünk, ha a hagyományos rendszeren túl is szeretnénk gyermekünket fejleszteni?
Bővebben