Programjaink

#nemvagyegyedül
2020. júl. 1. - default
Piszkálnak online? Csúfolnak a Facebookon? Zaklatnak Messengeren? Ez nincs rendjén! Tudd, hogy nem vagy ezzel egyedül és van megoldás a problémáidra!
A Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány és az UNICEF Magyarország a Generali a Biztonságért Alapítvány támogatásával 2020 júniusában közös kampányt indított, amelynek célja, hogy felhívja a figyelmet az online bántalmazás problémájára és rámutasson, hogy a szakértő segítség könnyen elérhető. Bár a karanténhelyzet Magyarországon ekkor már a végéhez közelített, szakértők szerint az online bántalmazási „járvány” épp a tetőpontjára ért. A cyberbullying, vagyis netes bántalmazás világszerte komoly veszélyforrás: emberi tragédiához, öngyilkosságokhoz vezethet.
B. Nagy Réka, Dallos Bogi, Dezső Bence, Dukai Regina, Gulyás Lídia, Fenyvesi Zoltán, FollowAnna, Hédinke, Istenes Bence, Iszak Eszter, Lina és Panni, Magyar Barbara, Palkovics Zóra, Puskás Peti, Rubint Rella, Stohl Luca, Süveg Márk (Saiid) és Szalay Isti is vállalta, hogy a fontos ügy mellé áll. Mindannyian más műfajban, más közönséghez és másként szólnak, azonban összeköti őket, hogy nagyon népszerűek a fiatalok körében, így hatékonyan tudták eljuttatni a #nemvagyegyedül üzenetét a társadalom minden rétegéhez.
Kapcsolódó cikkek

Nők az internet biztonság területén- Interjú Dr. Rubóczki Edittel az internetbiztonságról és a WITSEC egyesületről
A WITSEC, azaz Women in IT Security, magyarul nők az informatikai biztonság területén egy 2014-ben alakult szervezet, mely szakmai közeget és mentorálást biztosít a területen dolgozóknak, illetve azoknak, akik érdeklődnek a terület iránt. Az egyesület tagját, Dr. Rubóczki Editet kérdeztük az egyesület céljairól, sikereiről és kicsiknek-nagyoknak szóló internetbiztonsági kérdésekről és saját tapasztalatairól.
Bővebben
Szerinted az online vagy az offline bántalmazás érinti érzékenyebben a fiatalokat?
A válaszadó gyerekek 60%-át csúfolták már neten, a megkérdezett lányok 55%-a pedig zaklatást is tapasztalt az online térben, míg a fiúk esetében ez az arány 27%-os – derült ki abból az online feltérképezésből, amely a cyberbullying elleni #nemvagyegyedül kampány során készült. Az UNICEF Magyarország és a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány azért indította el a Generali a Biztonságért Alapítvány támogatásával a kampányt, hogy felhívja a figyelmet a bántalmazás modern formájának – olykor halálos – veszélyeire, valamint tudatosítsa, hogy elérhető a segítség a bajban.
Bővebben